Nabídka mláďat

Podmínky prodeje

Vyhrazuji si právo kdykoliv odstoupit od domluveného prodeje.
Poptávat králíčka mohou pouze osoby starší 18 let.
Jelikož se nám bohužel čím dál častěji stává, že někdo blokuje rezervaci králíčka klidně měsíc a pak to zruší z úplně nesmyslného důvodu, jsme nuceni přistoupit k jistému opatření ve formě našich podmínek prodeje.

Nabídka mláďat

 

Momentálně čekáme  3 vrhy, které by měli přijít na svět třetí týden v říjnu.

Pokud by měl někdo zájem, může nás kontaktovat 🙂

Miminka budou k odběru ve věku 8 týdnů, což vychází před Vánocemi 🙂

Zde se můžete podívat na naše chovné páry 🙂

Jsem členem ČSCH  a zaměřuji se na barevný ráz DURYNSKÝ a IZABELA 🙂 obě barvy jsou pro mě srdcovou záležitostí 🙂

Vážní zájemci nám mohou kontaktovat na e-mail, poté jim budou zaslány bližší informace o chovu a další informace k odběru. Beránci jsou úžasní tvorové na mazlíky a mají pohodovou povahu :-). Mláďata vyrůstají s námi společně v naší rodině. Budou socializovaná, zvyklá na každodenní kontakt s člověkem. Budou mít získanou důvěru v člověka, nechají se ochotně hladit před rukou neutíkají. Naše miminka jsou odchovány ve velkých prostorných klecích vybavených rohovým WC (roštové) s dřevěnou podestýlkou, napáječkou a koulí na seno a keramickou miskou na granule. Beránci od nás půjdou do nových rodin zdraví a kontaktní bez známek agrese. Do nového domova dostane každý králíček balíček s krmením. Plné poradenství nejen našim odchovancům je samozřejmostí.

barevný ráz IZABELA

Rezervace

před rezervací kupující musí mít jasno o způsobu přepravy, kterou si zajišťuje sám, svým jménem a na své náklady a v termínu.
Králíčky je možno rezervovat, až když jsou jim cca 4 týdny, je znát pohlaví a barva
rezervace jsou vždy na konkrétní mládě (jsou tedy nepřenosné!), které je uvedeno jako volné v sekci Mláďata prodej nebo Vrhy
je pouze mé rozhodnutí, kterého poptávajícího budu preferovat, jestliže se na jedno mládě ozve kupujících několik
na základě ústní nebo e-mailové domluvy je rezervace nezávazná, nejdéle však 3 pracovní dny
mládě bude pevně rezervováno až po složení zálohy minimálně 50% z ceny
k uhrazení zálohy bude poptávající písemně vyzván, nebude-li záloha do 3 pracovních dní na mém účtu, nezávazná rezervace se stává neplatnou
záloha je úplatou za přednostní právo na koupi mláděte, při samotné koupi se odečte z ceny králíčka
nevyužije-li kupující toto právo, zruší-li závaznou rezervaci nebo od koupě z jakéhokoli důvodu ustoupí, záloha (50 % ceny mláděte) je nevratná a rezervace je zrušena
nebude-li možné rezervovaného králíčka uvolnit k prodeji nebo od prodeje ustoupím, záloha bude vrácena v plné výši

Prodej mláděte a termín odběru

ceny mláďat jsou pevně dané podle původu a zbarvení mláděte
osobní odběr nebo odběr přepravou cca od 2 měsíců věku resp. podle kondice a váhy konkrétního mláděte
nejpozději týden před termínem odběru vypsaném na webových stránkách je kupující povinen domluvit si způsob a čas vyzvednutí mláděte, neučiní-li tak, bude jako termín odběru závazně platit datum vypsané u vrhu na webových stránkách
již domluvený termín odběru mohou s ohledem na kondici konkrétního mláděte podle svého uvážení posunout
jestliže kupující nevyzvedne bez předchozí omluvy králíčka v určeném termínu, mládě zůstává v mém vlastnictví a celá uhrazená částka je nevratná
pro odběr králíčka déle než týden po vypsaném termínu musí být předem uhrazena plná cena mláděte a je nutná včasná předchozí domluva, z kapacitních důvodů ne vždy je pozdější termín odběru na přání kupujícího možný
prodej více králíčků najednou či opakovaný prodej několika mláďat jednomu chovateli mohu podmínit specifickými podmínkami prodeje či ho zcela odmítnout

Doprava

PLNĚ ZAJIŠŤUJE A HRADÍ KUPUJÍCÍ

kupující je povinen mít vlastní adekvátní přepravku na zvířata. Není bezpečné převážet mládě v kleci, na klíně nebo v otevřené papírové krabici.
preferuji osobní převzetí králíčků, které minimalizuje čas strávený na cestě a další rizika popsaná níže
neuskuteční-li se přeprava (bez mého zavinění) v domluveném termínu, je kupující povinen do týdne mládě vyzvednout, jinak mládě zůstává v mém vlastnictví a uhrazená cena je nevratná
nebude-li přeprava dle mého uvážení pro mládě vyhovující nebo z jiných důvodů akceptovatelná, vyhrazuji si právo odmítnout ji

NEMOHU GARANTOVAT

za mládě přestávám ručit ve chvíli, kdy opustí můj chov, nemohu garantovat zdravotní stav mláděte po odjezdu do nového domova z důvodů popsaných níže za mládě přestávám ručit ve chvíli předání, neboť nemohu ovlivnit, jak je s mládětem nakládáno.
péči o mládě během přepravy, veškerá rizika jakékoli formy přepravy nese kupující.
pohlaví mláděte se 100 % jistotou
konečnou hmotnost, dá se pouze předpokládat
mohou se vyskytnout skryté anomálie či jiné odchylky od předpokládaného vzhledu

ZDRAVOTNÍ KOMPLIKACE

dojde-li u králíčka k jakýmkoli zdravotním komplikacím v týdnu po odběru, je kupující povinen neprodleně mě kontaktovat a vyhledat na své náklady veterináře, který písemně zdokumentuje zdravotní stav zvířete. Dále věc budu řešit individuálně na základně doložených skutečností.
samotná změna domova resp. prostředí je pro králíka velkým stresem, což přináší zásadní rizika pro organismus v podobě oslabení střevní mikroflóry a imunity, velmi snadno se pak přemnoží škodlivé bakterie ve střevech nebo zaútočí jiné viry. Pro příklad se může jednat o infekci v podobě rýmy (pro králíka může být fatální), start kokcidiózy, přemnožení bakterií e-coli, apod.
přeprava s dopravcem pak zvyšuje riziko nevhodného zacházení (přehřátí, průvan),  stresové faktory v podobě přítomnosti desítek dalších přepravovaných zvířat a tím i mnohonásobně větší riziko přenosu jakékoli infekce.

A jak to vlastně postupně probíhá?

První dny po narození do hnízda moc nezasahujeme a pouze opatrně kontrolujeme, zda je vše v pořádku
Zhruba od prvního týdne králíčky postupně prohlížíme a začínáme fotit
Oči mláďata otvírají nejdříve od 12 tého dne života
Pohlaví nejlépe poznáme od 4. týdnů věku, kdy již je možnost rezervace konkrétního mláděte.

Je lepší sameček nebo samička?

Velmi častá otázka “Je lepší sameček, nebo samička?“ s nejednoduchou odpovědí. Předně je každý králíček originál se svou povahou a náladami. Jisté znaky ale mají zástupci každého pohlaví společné.

Samečci

chtějí kontrolovat velké území (v přírodě velké území = víc samic) a umí si ho patřičně označkovat. Bývají velmi náruživí a můžou si majitele vybrat za sexuálního partnera a snažit se mu obskakovat ruce a nohy. Obskakování může být doplněno i velmi bolestivými kousanci. Další věc je soužití s dalšími zvířaty, kterým se může snažit dokazovat svou dominanci.

Toto chování lze ale velmi snadno korigovat  kastrací, která je u samců poměrně banálním zákrokem a případně plyšáky/míčem na obskakování. Jinak jsou více “mamánci” a snadněji se na majitele fixují.

Fyzické znaky

Sameček

 • Má podsadité tělo, kulatější hlavu a výraznější lícní kosti.

Psychické znaky

Sameček

 • Samečci jsou živější.
 • Častější značkování (vyvinutější pachové žlázy než u samic)

Samičky

pokud nejsou flegmošky, si zase můžou do krve bránit klec (v přírodě = nora) a opět ji dokáží řádně označit. Obecně jsou náladovějšímůžou být občas protivné a podrážděné.

Jsou více samostatné a nemusí mít vůbec potřebu se s majitelem družit. Nebo naopak můžou být zaujaté až moc a můžou obskakovat stejně, jako samečci. U samiček opět pomáhá na zklidnění kastrace, která už ale je poměrně náročný zákrok, ale nelze čekat změnu dračice na plyšákaSamičky prostě jsou své, jako každá ženská a majitel musí s touto možností dopředu počítat.

Fyzické znaky

Samička

 • Na bříšku má 3 – 5 mléčných bradavek ve 2 řadách.

Psychické znaky

Samička

 • Vlivem hormonálních změn je více náladová.
 • Větší sklony k hrabání (z důvodu hrabání hnízda pro mláďata).

Určení pohlaví u králíčků

Pohlaví se dá s jistotou určit až kolem 3 měsíců.

Jak na to?

Králíčka si vezměte na klín a položte ho na záda. Nad ocáskem je řitní otvor a nad ním hned pohlavní orgány. Po obou stranách jemně prsty odhrňte chlupy a mírně zatlačte dolů.

Sameček

 • U samečka se vysune malý penis.
 • Mezera mezi konečníkem a pohlavními orgány je větší než u samiček.
 • Vyústění je kulaté

Samička

 • U samičky bude vidět jen štěrbina.
 • Pohlavní orgány jsou na pohled větší a blíž ke konečníku.
 • Vyústění je oválné.

Pozor! Pohlavní orgány je nutné občas zkontrolovat. Žlázky v okolí genitálií vylučují totiž mírně zapáchající sekret a ten se může usazovat. Nános je třeba očistit navlhčeným vatovým tampónem.