Náš chov

Naše mimika bydlí u nás doma ve velkých 100 cm prostorných klecích vybavených rohovým WC (roštové) s dřevěnou podestýlkou, napáječkou a koulí na seno nebo jesličkami a keramickou miskou na granulky. Jsou v kontaktu mezi sebou a svými sourozenci, které má matka u sebe až do odstavu cca v 8. týdnu věku. Beránci od nás půjdou do nových rodin zdraví a  kontaktní. Už od miminek jsou v kontaktu s naší celou rodinou, bereme je do ruky a mazlíme se s nimi. Jsou zvyklí na normální ruch rodiny. Miminka necháváme proběhnou a prozkoumávat náš dům.

 Veterinární péči u nás zajišťuje paní MVDr. Jana Kalendová, která kontroluje zdravotní stav celého chovu. Králíčka je třeba nechat po 10. týdnu naočkovat proti králičímu moru a myxomatóze. Naši beránci od nás odcházejí přeléčeni přírodním preparátem proti kokcidióze (Emanox PMX). Co se týká stravy, krmíme kvalitním senem a granulemi Berkel LIGHT a Berkel TTL dle věku zvířat. Dále se snažíme zařadit do jídelníčku čerstvou nebo sušenou zeleninu dle věku králíčka (např. mrkev, petržel a celer a sušené bylinky). Žádné „mlsky“ nekupujeme a ani je nedoporučuji. Do napáječky přidáváme třikrát týdně Acidomid K. Velmi důležité je udržovat zvířata v kondici a dobré náladě. Proto se zvířaty trávíme svůj volný čas, který zahrnuje nejen mazlení, ale i čištění klecí, krmení, stříhání drápků a péči o srst.

Všichni  naši  chovní samci a samice jsou v našem chovu bez jaké známky agrese.

Jsou to velcí pohodáři, mazlové a mají úžasné povahové vlastnosti, proto je tak milujeme 🙂

Něco o zakrslém králíčkovi

Toužíte po přítulném domácím mazlíčkovi, který bude zpříjemňovat vaše dny a dělat je veselejšími? Pokud bydlíte v bytě, jsou vaše možnosti na výběr „zvířecího“ člena rodiny poněkud omezené. Papoušek by jistě byl výborným společníkem, křeček je nenáročný na prostor, rybičky nepotřebují tolik pozornosti. To všechno jsou zvířátka, která jsou sice běžně chovaná v bytě, ale těžko se s nimi dostatečně „pomazlíte“.

Zakrslý králík jako milý společník

Králíci jsou velmi společenská zvířata. Vyžadují pozornost, zanedbávat je se rozhodně nevyplatí. Králík prostě touží po společnosti. Pokud si králíčka pořídíte a budete se mu odmalička věnovat, je pravděpodobné, že si ho skvěle ochočíte, králík si na vás zvykne a sám bude vaši pozornost vyhledávat. Sám si přijde pro vaše pohlazení, jako důkaz své oddané lásky vás bude olizovat a vydrží se s vámi dlouhé hodiny mazlit.

Zvířátko vzorné na hygienu

Králík je čistotné zvíře, právě proto je vhodný i do bytu. Je schopný naučit se chodit na svůj záchodek, je k tomu však potřeba vaše pomoc a jistá dávka trpělivosti. Králíčci jsou sice inteligentní a některým jedincům stačí pár dní na to, aby pochopili, kde mají svou potřebu vykonávat. Jsou ale i tací, kterým to trvá týden, dva, měsíc anebo se to dokonce nenaučí vůbec. Je to otázka vaší výchovy.

Časově poměrně nenáročný miláček

Zakrslého králíčka můžeme s jistou dávkou nadsázky přirovnat k pejskovi. Výhodou oproti nim je, že ho nemusíte venčit. Přesto ale má s pejskem něco společného. Můžete ho naučit reagovat na různé povelypřivolat ho na zavolání jeho jména, cvičit s ním různé kousky a různě s ním dovádět. Nezapomeňte ale na to, že je velmi důležité věnovat králíčkovi alespoň pár hodin denně. Nevyžaduje sice celodenní péči, kdy byste se mu museli věnovat 24 hodin denně 7 dní v týdnu, potřebuje ale minimálně 4 hodiny „na svobodě“ mimo klec a alespoň pár chvilek strávených s vámi.

Králíček umí být věrným přítelem, kterému můžete říci cokoli a je jisté, že to na vás nepoví. Budete-li mu věnovat dostatek péče a ukážete mu, že ho máte rádi, bude vaši lásku opětovat a dávat vám ji najevo.